Lajme

Komandanti Ristuccia viziton Komandën Lindore në Leposaviq

Komandanti i KFOR-it, Major-Gjeneral Angelo Michele Ristuccia vizitoi Komandën Ndërlidhëse të Ushtarëve Regjionalë të Lindjes të Ekipit Monitorues Slloven (LMT) në Leposaviq.

Gjeneral Ristuccia u prit nga lideri e ekipit LMT-së dhe u takua me të gjithë anëtarët e ekipit. Ai u njoftua për zhvillimet e aktiviteteve dhe diskutoi me ta për situatën e përgjithshme në zonë, njofton KFOR, përcjell Klankosova.tv.

Ekipet e Monitoruese Ndërlidhëse të KFOR-it janë burim primar i shpërndarjes së vetëdijësimit mbi situatën në zonë, duke lejuar KFOR-in që të kuptojë më mirë situatën dhe të përqendrohet në përpjekjet e tyre.

Këto ekipe janë thelbësore për formim dhe mirëmbajtje të lidhjeve të përhershme dhe besueshme midis KFOR-it dhe autoriteteve lokale, liderëve dhe organizatave ndërkombëtare në nivel komunal.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button