Sport

Milani dhe Interi në fund të fundit do të ndahen. Të gjithë duan një stadium të ri, por ka shumë probleme – Abc News

schedule21:10 – 25 Shkurt, 2023

Ka detaje të reja për stadiumin e ri për Milanin dhe Interin. Gazzetta dello Sport shkruan se Milani do të ndërtojë arenën e tij, pa pjesëmarrjen e Interit.

Milani vendosi të ndërtojë vetë stadiumin, tani ata po shqyrtojnë tre opsione për vendndodhjen: periferitë e Sesto San Giovanni (ishte planifikuar të ndërtohej një projekt i ri i përbashkët midis Milanit dhe Interit) dhe San Donato Milanese, si dhe La Maura ngjitur me arenën aktuale.

Vendimi përfundimtar vjen së shpejti. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button