BotaRajoni

Rrëzohet avioni në Nevada, raportohet për 5 të vdekur

Autoritetet amerikane po hetojnë rrëzimin e një aeroplani në Stagecoach, Nevada, ku humbën jetën 5 persona.

Zyra e Sherifit të Qarkut Lyon njoftoi se avionic drejtohej nga “Care Flight”, një shërbim i Autoritetit Shëndetësor Rajonal të Shërbimeve Mjekësore Emergjente, me seli në Reno.

Në avion besohej se ishin 5 pasagjerë në bord, duke përfshirë një pilot, një infermiere, një ndihmës mjek dhe një pacient. Asnjëri prej tyre nuk shpëtoi i gjallë.

/abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button