Kosova

“Superpuna” e Muratit krijon 1 mijë e 413 vende të lira pune

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se në platformën “Superpuna” janë 1 mijë e 413 pozita të lira punë për të rinjtë 18-25 vjeç.

Murati bëri të ditur se paga mesatare e këtyre pozitave është 358 euro, ndërsa paga shkon deri në 1 mijë euro.

“Paga mesatare e këtyre pozitave është 358 euro, që nënkupton se shumica e bizneseve po shtojnë pagën mbi subvencionin e Qeverisë, por ka paga që shkojnë edhe deri në 1,000 euro”, është shprehur Murati, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa, në një postim para katër ditëve, Murati bëri të ditur se në këtë platformë janë regjistruar mbi 2 mijë punëkërkues.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button