Sport

Brozovic merr “timonin”, Lukaku dhe Lautaro në sulm – Abc News

schedule11:32 – 26 Shkurt, 2023

Në orën 12:30, në stadiumin “Renato Dall’Ara” të Bolonjës, Interi do të zbarokojë për të tentuar një fitore ndaj një kundërshtari të hidhur.

Inzaghi nuk do të ketë sot në dispozicion Dimarcon dhe Skriniar të cilët kanë pësuar një dëmtim. Në vendin e Skriniarit do të jetë De Vrij nga minuta e parë dhe në vendin e Dimarcos do të jetë Gosens. Rikthehet Brozovic si titullar për të marrë në dorë timonin e ekipit dhe me vizionin e tij të mundësojë diçka më shumë për zikaltërit.

Sulmi do të jetë dyshja Lukaku-Lautaro, të ndihmuar nga pas prej Mkhytarian dhe Calhanoglu.

Interi do të tentojë një fitore për të krijuar një distancë nga vendet pas tyre dhe për të blinduar vendin e dytë./ h.ll/abcnews.al

Formacionet zyrtare
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button