Lajme

Chollet përshëndet angazhimin e Serbisë për propozimin e BE-së

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka dhënë detaje nga biseda e tij telefonike me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të nesërm në Bruksel.

Chollet ka thënë se e përshëndet angazhimin e Serbisë në propozimin e BE-së, njofton Klankosova.tv.

“Përshëndes angazhimin e vazhdueshëm të Serbisë për zotimin konstruktiv në propozimin e BE-së për sigurimin e paqes dhe stabilitetit në rajon”, shkroi Chollet në Twitter.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button