Sport

Ne treguam fuqinë tonë, jemi të shkëlqyer – Abc News

schedule08:23 – 26 Shkurt, 2023

Napoli i Spalletitt nuk u ndal as këtë herë dhe ndaj Empolit grumbulloi fitoren e tetë radhazi në Serie A, e pesta pa pësuar gol jashtë fushe.

“Ekipi luajti një lojë të shkëlqyer në pjesën e dytë pas kartonit të kuq. Një ndeshje e vështirë për të sjellë në shtëpi një rezultat që mund të bëhet themelor. Ne treguam fuqinë tonë.”

Gjithashtu, Spalletti komentoi edhe bomberin e tij, Victor Osimhen, sulmuesi nigerian i cili nuk po ndalet së shënuar i në çdo sfidë. Osimhen shënoi për të tetën herë radhazi.

“Ai u kthye në dhomat e zhveshjes në pjesën e parë duke thënë se i kujtonte rikthimin që pësoi vitin e kaluar. Mesazhe nga një lider dhe një lojtar i madh në ndjekje të rezultateve pozitive të ekipit. Në fushë ai gjithmonë jep gjithçka me shumë vullnet”, ka përfunduar tekniku italian./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button