Shqiperia

Veliaj merr pjesë në Maratonën e Mesdheut që i dedikohet vëllazërisë Shqipëri-Itali – Abc News

schedule21:20 – 26 Shkurt, 2023

U zhvillua sot në Bari Maratona e Mesdheut e cila i dedikohej miqësisë mes Shqipërisë dhe Italisë. Një nga vrapuesit në këtë maratonë ishte dhe kryebashkiaku Erion Veliaj.

“Sot vrapova në #MaratonaeMesdheut në Bari që i dedikohej vëllazërisë me Shqipërisë dhe Italisë– vit kur Tirana është Qyteti Europian i Sportit! Antonio Decaro, progresist, modernizues e një mik i shkëlqyer i shqiptarëve! Do ta mikpresim pas pak javësh, por nuk do ta lodhim me një maratonë”, shkruan Veliaj.

/abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button