Sport

Xhaka po negocion një kontratë të re me Arsenalin – Abc News

schedule20:59 – 26 Shkurt, 2023

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka ka negociuar një kontratë të re me klubin. Lajmi bëhet i ditur nga Football Insider.

Në të njëjtën kohë, trajneri i Topçinjve, Mikel Arteta, tha ditë më parë se klubi ende nuk kishte negociuar me Granit Xhakën.

Kontrata aktuale lidh Granita Xhakën me Arsenalin deri në mesin e vitit 2024. Mesfushori zviceran luan për klubin londinez që nga vera e vitit 2016. Që atëherë, Xhaka ka bërë 282 paraqitje për Topçinjtë, duke shënuar 18 gola dhe duke dhënë 27 asistime për shokët e skuadrës.

Arsenali aktualisht është në krye të Premier League. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button