Shqiperia

Aksidenti i rëndë në Tiranë, ja pistat ku po hetohet – Abc News

schedule12:33 – 27 Shkurt, 2023

Taulant Gjoka, shefi i qarkullimit në Tiranë tha se nuk përjashtohet pista e shpejtësisë, në aksidentin e rëndë në Tiranë, ku autobusi i linjës së Unazës u përplas me disa makina.

“Është shpejt për të dalë në një përfundim në lidhje me shkaqet e aksidentit, Grupi hetimore po kryen veprimet e duhura. Disa drejtues mjeti që janë në vendngjarje po kontrollohen po merren të dhënat, dhe sigurisht po testohen edhe për nivelin e alkoolit, ndërsa ata që janë në spital, sapo të mbarojnë me ndihmën e parë do testohen.Dëmet janë të konsiderueshme, ka vend për të dyshuar per një shpejtësi.” u shpreh Gjoka.

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button