BotaRajoni

Arrihet marrëveshja për Protokollin e Irlandës së Veriut – Abc News

schedule15:38 – 27 Shkurt, 2023

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der ka mbërritur sot në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo është takuar me kryeministrin britanik Rishi Sunak për të zgjidhur një “gamë sfidash komplekse” rreth Protokollit të Irlandës së Veriut.

Ndërkohë sipas burimeve për BBC-në, një marrëveshje është arritur.

Sunak dhe Von der Leyen pritet të mbajnë një konferencë të shkurtër të përbashkët për shtyp.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button