Kosova

Autoritetet serbe ndalojnë shkuarjen në Preshevë të kryetarit të Gjilanit dhe deputetin Aliu

Autoritet serbe kanë ndaluar në pikëkalimin kufitar, Dheu i Bardhë, kryetarin e Gjilanit, Alban Hysenin, deputetin Luan Aliun dhe drejtorin e Kadastrës në Gjilan, Bekim Salihun.

Lidhur me arsyet e kësaj ndalese ndaj tyre, ende nuk dihet, përcjell klankosova.tv.

Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, deputeti Luan Aliu dhe drejtori i Kadastrës në Gjilan, Bekim Salihu, u ndaluan rreth orës 14.oo teksa ishin duke kaluar kufirin për në Preshevë.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button