BotaRajoni

Kina është në anën e Rusisë në luftën në Ukrainë – Abc News

schedule22:47 – 27 Shkurt, 2023

Pekini i ofroi Moskës mbështetje diplomatike, politike, financiare dhe retorike, sipas SHBA.

“Kina është gjithçka përveçse një ndërmjetës i sinqertë në përpjekjet për paqen në Ukrainë dhe ka mbajtur shumë qartë anën e Rusisë”, tha sot zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Ned Price.

“Kina i ka ofruar Rusisë mbështetje diplomatike, mbështetje politike, mbështetje financiare, mbështetje retorike”, tha Price në një konferencë shtypi.
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button