BotaRajoni

Mbreti Charles do të takohet me Ursula Von der Leyen – Abc News

schedule12:27 – 27 Shkurt, 2023

Mbreti Charles do të takohet me Presidenten e Komisionit Europian për të pirë një çaj në Kështjellën Windsor këtë pasdite, sipas një njoftimit të  Buckingham Palace.

Mbreti dhe Ursula Von der Leyen janë takuar edhe më parë.

Sipas informacioneve, fokusi i bisedës do të jetë ndryshimet klimatike dhe lufta në Ukrainë.

Presidentja e Komisionit Evropian ndodhet në Mbretërinë e Bashkuar për të biseduar me kryeministrin Rishi Sunak rreth një marrëveshjeje të re mbi Protokollin e Irlandës së Veriut.

/abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button