BotaRajoni

Presidentja e Komisionit Europian mbërrin në Britani

Ursula von der Leyen ka mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar, ku pritet të takohet me Rishi Sunak. Ajo ka postuar një foto të saj duke zbritur nga Eurostar në St Pancras, dhe shkroi se mezi po priste nisjen e një etape të re me kryeministrin.

Gjithashtu ajo do të takohet sot edhe me Mbretin në Kështjellën Windsor.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button