BotaRajoni

Situata në Bakhmut po bëhet gjithnjë e më e vështirë për ushtrinë ukrainase – Abc News

schedule22:35 – 27 Shkurt, 2023

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky pranoi këtë mbrëmje se situata për ushtrinë ukrainase rreth qytetit Bakhmut, në pjesën lindore të vendit, po bëhet gjithnjë e më e vështirë.

“Në sektorin Bakhmut, situata po bëhet gjithnjë e më e vështirë,” tha Zelensky. “Armiku po shkatërron pandërprerë çdo gjë që mund të përdoret për të mbrojtur pozicionet tona për fortifikim dhe mbrojtje. Ushtarët tanë që mbrojnë zonën përreth Bahamutit janë heronj të vërtetë”, shtoi ai. /abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button