BotaRajoni

Tragjedia në ujërat italiane, shkon në 60 numri i viktimave nga mbytja e anijes me emigrantë – Abc News

schedule09:18 – 27 Shkurt, 2023

Ka shkuar në 60 numri i viktimave nga mbytja e anijes me emigrantë në brigjet e Italisë jugore. Deri më tani janë nxjerr të pajetë 60 persona në brigjet e Cutro (Crotone): 27 janë burra, 21 gra dhe 12 të mitur.

Mes viktimave raportohet edhe për dy binjakë të vegjël janë gjetur të pajetë në det dhe një djalë 1-vjeçar në plazh.

Ndërkohë, 81 persona u shpëtuan, nga të cilët 22 janë në spital dhe njëri prej tyre është në gjendje të rëndë. Ndërsa 59 të tjerët janë vendosur në një qendër lokale të pritjes për azilkërkuesit.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button