Sport

Xavi me dhimbje koke, Lewandowski dëmtohet dhe humbet “El Clasicon” ndaj Real Madrid – Abc News

schedule15:48 – 27 Shkurt, 2023

I dëmtuar për herë të parë si lojtar i Barcelonës, por në momentin më kritik të sezonit, Robert Lewandowski.

Sulmuesi polak, i cili nuk po kalon muajin e tij më të mirë në La Liga me vetëm dy gola në tetë ndeshjet e tij të fundit, e mbylli sfidën kundër Almerias me një problem në kofshë dhe katalanasit kanë konfirmuar se ai do të duhet të mungojë për dy javët e ardhshme.

Kjo do të thotë një nokaut automatik nga El Clasico e parë e Kupës së Mbretit kundër Real Madridit në Santiago Bernabeu (2 mars, ora 22:00), si dhe ndeshjet e ligës që pasojnë me Valencia dhe Bilbaon.

Gjendja e tij do të rivlerësohet në javët e ardhshme dhe vlerësimet sugjerojnë se ai do të jetë gati të kthehet për atë që ka të ngjarë të jetë El Clasico vendimtare për La Liga këtë herë në Camp Nou më 19 mars./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button