Kosova

Arifi: Lugina e përshëndet marrëveshjen në Bruksel, por s’ka reciprocitet siç premtoi Kurti

Shqiprim Arifi, kryetar i Komunës së Preshevës, ka thënë se shqiptarët e Luginës së Preshevës e përshëndesin marrëveshjen e djeshme në Bruksel, mirëpo, sipas tij, nuk u bë reciprociteti siç premtoi Kurti.

Arifi, në një postimi në Facebook, shkroi se askund në atë marrëveshje nuk u përmend Lugina e Preshevës dhe asnjë garanci nga Serbia, sipas tij, për të ndalur diskriminimin.

“Ne, shqiptarët e Luginës së Preshevës, përshëndesim marrëveshjen e djeshme në Bruksel. Por, nuk ka reciprocitet siç premtoi Kurti, nuk përmendet askund në marrëveshje Lugina e Preshevës dhe asnjë garanci nga Serbia për të ndalur diskriminimin dhe pasivizimin e adresave.Urime të gjithëve! Zoti na ndihmoftë”, ka shkruar Arifi në Facebook.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button