Sport

Formacionet e mundshme të derbit Juventus-Torino, “Zonja e Vjetër” kërkon të rikthehet në krye – Abc News

Juventus-Torino do të luhet sot në mbrëmje në orën 20:45 dhe për të mbyllur raundin e 24-të të Serie A. Gjyqtar do të jetë Chiffi, i ndihmuar nga Cecconi dhe Bercigli, gjyqtar i katërt Dionisi, Di Paolo dhe Abisso në VAR.

Përveç Locatellit të pezulluar, Allegri nuk mund të llogarisë të dëmtuarit Miretti, Milik dhe Kaio Jorge. Në pankinë pritet të jetë Pogba dhe Chiesa. Cuadrado dhe Paredes kanë avantazhin në balotazh me De Sciglio dhe Barrenechea.

Në anën tjetër, pa Ola Aina të pezulluar, Juric do të bëjë edhe pa Zima, Lazaro, Vieira, Vlasic dhe Pellegri, ndërsa Ricci rikuperohet për në pankinë. Adopo dhe Karamoah janë priten titullarë para Linetty dhe Seck.

Formacionet e mundshme

JUVENTUS (3-5-2): Szczesny, Danilo, Bremer, Alex Sandro, Cuadrado, Fagioli, Paredes, Rabiot, Kostic, Vlahovic, Di Maria

TORINO (3-4-2-1): Milinkovic Savic, Djidji, Schuurs, Buongiorno, Singo, Adopo, Ilic, Ricardo Rodriguez, Miranchuk, Karamoh, Sanabria./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button