Lajme

Kurti kthehet nga Brukseli, shkon në Qirez për homazhe

Kryeministri Albin Kurti, ka shkuar për të bërë homazhe në Kompleksin e varrezave të Likoshanit dhe Qirezit, menjëherë pas kthimit nga Brukseli.

I pranishëm me Kurtin është edhe kryetari i Parlamentit, Glauk Konjufca, njofton Klankosova.tv.

Ndryshe, Kurti dje u takua me presidentin serb Aleksandar Vuçiq në Bruksel, në një takim trelateral të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button