Sport

Mbappe do të jetë i pari që do të arrijë atë që kanë arritur Messi dhe Ronaldo – Abc News

schedule16:25 – 28 Shkurt, 2023

Sulmuesi legjendar brazilian Ronaldo foli për takimin me sulmuesin e PSG-së dhe kombëtaren franceze Kylian Mbappe në ceremoninë e ndarjes së çmimeve The Best dhe tha se futbollisti 24-vjeçar do të përsërisë arritjet e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit.

Mbappe u emërua në Skuadrën e Vitit të FIFA 2022 dhe përfundoi i dyti në votimin për lojtarin më të mirë të vitit, pas Messit.

“Unë u përshëndeta me Kilian, biseduam pak. Mbappe është një djalë i veçantë dhe sa herë shihemi, komunikojmë. Më vjen mirë që e shoh.

Mendoj se Mbappe ka qenë një lojtar i madh me talent të jashtëzakonshëm prej disa vitesh. Mbappe do të jetë i pari që do të arrijë atë që kanë arritur Cristiano Ronaldo dhe Messi”, tha Ronaldo për RMC Sport. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button