Kosova

Një ditë pas takimit Kurti-Vuçiq, Mandl takon Bislimin në Bruksel

Eurodeputeti austriak, Lucas Mandl është takuar mëngjesin e sotëm me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi dhe ambasadorin e Kosovës në Belgjikë, Agron Bajrami.

Përmes një postimi në Twitter, ai ka deklaruar se pas bisedimeve të djeshme në Bruksel në mes të Kosovës dhe Serbisë mbetet një rrugë e gjatë përpara.

“ Faleminderit zyrtarëve të Kosovës të të gjitha institucioneve dhe partive për durimin e tyre”, shkruan ai, njofton Klankosova.tv

Të hënën në Bruksel, Kosova dhe Serbia në takimin që u mbajt në kuadër të dialogut pranuan planin evropian.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button