Sport

Ofertuesit mbeten të vendosur për të blerë Man United – Abc News

schedule22:55 – 28 Shkurt, 2023

Sipas Kaveh Solhekol nga Sky Sports, të dy Sheikh Jassim dhe Sit Jim Ratcliffe mbeten të vendosur për të vazhduar me ofertat e tyre për të blerë ekipin  e Man United.

Kjo pavarësisht pretendimeve të mëparshme në media se marrja e blerjes është vonuar pasi ofertat e para nuk arritën të kënaqnin familjen Glazer.

Familja Glazer kërkon reth 6 miliarëd paund, ndërsa ofertat deri më tani kanë shkuar deri më 4.5 miliardë paund. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button