Sport

Ronaldo u shpall lojtari më i mirë i muajit shkurt në kampionatin e Arabisë Saudite – Abc News

schedule19:25 – 28 Shkurt, 2023

Sulmuesi i Al-Nassr, Cristiano Ronaldo është shpallur lojtari më i mirë i muajit shkurt në kampionatin e Arabisë Saudite.

Portugezi 38-vjeçar ka shënuar 8 gola dhe ka dhënë 2 asistime në katër ndeshje.

Në fillim të sezonit, Ronaldo luajti për Manchester United, duke shënuar vetëm 1 gol në 10 takime të Premier League. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button