BotaRajoni

Turqia nuk gjen qetësi, regjistrohet një tjetër lëkundje e fortë tërmeti – Abc News

schedule18:39 – 28 Shkurt, 2023

Pasgoditjet vazhdojnë në Turqi, dhe banorët po jetojnë në terror. Një tërmet i ri ka ndodhur në Turqinë qendrore pak para orës 20:00 të pasdites (ora lokale).

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, tërmeti ka pasur një thellësi fokale prej 10 km.

Epiqendra e tërmetit ndodhet në zonën detare 195 km në veriperëndim të rajonit të Adanas.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button