BotaRajoni

VIDEO/ Kasierja e dyqanit rrihet brutalisht nga gruaja dhe vajzat e saj – Abc News

schedule12:01 – 28 Shkurt, 2023

Një kasiere e një dyqani ushqimor në Bronx u rrah nga një grua dhe vajzat e saj të rritura në një sulm tronditës. Lisbel Rodriguez Luna, 25 vjeç, kishte mavijosje në të gjithë trupin e saj dhe ishte e frikwsuar për jetën e saj në sulmin e së dielës pasdite në Food Universe në Fordham Manor.

Konflikti filloi për një mosmarrëveshje për blerjen e shisheve të riciklueshme.

“Askush nuk më ka sulmuar kështu”, tha Luna, duke shtuar se ajo ka frikë të kthehet në punë sepse sulmuesit e saj janë ende të lirë dhe mund të kthehen.

Por “duhet të kthehem”, tha ajo. “Duhet të punohet. Unë kam nevojë për para. Unë kam nevojë për punën time. Nuk e di se çfarë mund të bëj tjetër”.

Pamjet e kamerave të sigurisë të siguruara nga The Post tregojnë disa gra duke sulmuar dhe goditur me grusht nëpunësen para saj ndërsa stafi i dyqanit përpiqej  t’i largonte gratë prej saj.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button