Sport

Zbulohet mesazhi që u dërgoi Xavi lojtarëve të Barçës pas humbjes shokuese nga Almeria – Abc News

schedule21:24 – 28 Shkurt, 2023

Barcelona mbeti e shtangur në humbjen 1-0 ndaj Almerias në La Liga , duke mos kaluar 10 pikë përpara Real Madridit në krye të tabelës.

Skuadra ishte e dëshpëruar nga humbja dhe Xavi duhej t’i merrte gjërat në duart e tij për t’i motivuar ata.

Sipas Mundo Deportivo, spanjolli u dërgon një thirrje lojtarëve për të rritur nivelet e tyre të besimit.

Ai u dërgoi një mesazh dhe u tha: “Jemi në një moment kyç të sezonit dhe duhet të rikuperojmë pasionin tonë”.

Barça do të synojë të rikthehet në rrugët e fitoreve kur të përballet me Real Madridin në gjysmëfinalen e Copa Del Rey të enjten. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button