Lajme

Greqia shpall tri ditë zie kombëtare

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka thënë se vendi do të hyjë në një periudhë zie treditore, pas aksidentit tragjik në mes të dy trenave, ku humbën jetën 32 njerëz dhe u lënduan 85 të tjerë.

Të gjitha festimet publike janë anuluar dhe flamujt në ndërtesat publike do të valëviten në gjysmështizë deri të premten, shkruan BBC, përcjell Klankosova.tv

Kujtojmë se një tren pasagjerësh me 350 udhëtarë është përplasur me një tren mallrash në luginën e Tembit pranë Larissës .

The post Greqia shpall tri ditë zie kombëtare appeared first on Klan Kosova.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button