Sport

Liverpool kërkon një zëvendësues për Van Dijk, dy emra në listë – Abc News

schedule21:29 – 1 Mars, 2023

Një nga problemet më të mëdha të Liverpool është mbrojtja, ku lojtarët si Van Dijk dhe Konate po pësojnë dëmtime dhe nuk po ndikojnë në lojë, ndërsa qendërmbrojtësit e tjerë si Matip apo Joe Gomez nuk po performojnë në nivelin e duhur.

Tani, britanikët janë në kërkim të një mbrojtësi për të zëvendësuar Van Dijk me probleme fizike. Për të zëvendësuar mbrojtësin holandez, Liverpool ka në listë dy emra.

Të dy Antonio Silva dhe Gonçalo Inacio janë në listën e dëshirave të Klopp. I pari, një mbrojtës 19-vjeçar i Benfica, ndërsa i dyti, një qendërmbrojtës 22-vjeçar nga Sporting Lisobone.  /G.D abcnews.al/

Antonio Silva

SL Benfica star Antonio Silva could cost Manchester United around £78 million

Gonçalo Inacio

Gonçalo Inácio 🇵🇹 (@Goncaloinacio25) / Twitter
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button