Lajme

Policia greke e arreston shefin e stacionit të trenave, pas aksidentit tragjik

Policia greke ka thënë se shefi i stacionit të Larisës është arrestuar pas përplasjes së trenave ku humbën jetën të pkatën 36 persona dhe u lënduan 85 të tjerë.

Greqia u trondit mëngjesin e sotëm nga ky aksident tragjik ku një tren me 350 udhëtarë është përplasur me një tren mallrash në luginën e Tembit pranë Larissës.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button