Lajme

Zyka tregon shkakun për aksidentin mes trenave në Greqi: Për një buton që s’u shtyp (VIDEO)

Kryetari i komunitetit shqiptar të Selanikut, Luan Zyka, ka treguar shkakun që mund ta ketë shkaktuar aksidentin në mes të dy trenave në Greqi, ku humbën jetën 42 persona.

Në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ai ka thënë se sipas burimeve nga policia, drejtori i stacionit të trenit në Larisa nuk e ka shtypur një buton dhe si pasojë ka ndodhur aksidenti.

“Gabimi i drejtorit të stacionit të Larisas është që nuk shtypi butonin dhe nuk paralajmëroi për gabimin e bërë në mënyrë që trenat ta ngadalësojnë shpejtësinë”.

klankosova.tv


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button