Sport

Kërcënohet Messi, të shtëna me armë në dyqanin familjar dhe lënë një mesazh për argjentinasin – Abc News

Burra të armatosur lanë një mesazh alarmues për Lionel Messin, i konsideruar si futbollisti më i mirë në botë, pasi sulmuan me plumba biznesin familjar të gruas së tij Antonela Rocuzzo herët në mëngjesin e së enjtes. Ngjarja është raportuar nga policia në Rosario të Argjentinës pasi iu përgjigj thirrjes për ndihmë nga numri i urgjencës 911. Për momentin nuk raportohet nëse ka të lënduar nga të shtënat.

Sulmi u krye nga dy persona të armatosur , të cilët ishin në bordin e një motoçikletë , të cilët qëlluan drejtpërdrejt në fasadën e një dyqani vetëshërbimi që i përkiste vjehrrit të lojtarit të PSG-së , i vendosur në Lavalle 2554 midis rrugëve “27 de Febrero dhe Ocampo”.

Pas të shtënave të regjistruara rreth orës 3:20 të mëngjesit (me orën lokale) këtë të enjte, personat e armatosur lanë një mesazh shqetësues të shkruar në një copë letër drejtuar Messit, ku ai u lidh me trafikun e drogës :

“Messi po të presim . Javkin është një narko, ai nuk do të kujdeset për ju.”

Kriminelët e dyshuar emëruan kryetarin e bashkisë së qytetit të Rosarios, Pablo Javkin, në mesazhin drejtuar Messit , duke e vënë në dukje atë si një anëtar të krimit të organizuar të përkushtuar ndaj trafikut të drogës. Sipas përshkrimit të policisë që kishte akses në një kamerë video survejimi në vend, ata vëzhguan kur dy burra mbërritën me një motoçikletë në ndërtesën e familjes Roccuzzo.

Një nga personat e armatosur zbriti nga motori, i cili nuk pushoi së vrapuari, dhe filloi të qëllonte drejtpërdrejt në biznesin e familjes së Antonelës. Policia ka mbërritur në vendin e sulmit të armatosur. Rezultoi se ata gjetën disa gëzhoja plumbash të kalibrit 9 mm në afërsi të dyqanit të vetëshërbimit Roccuzzo./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button