Lajme

Këshilltari i Presidentes: Serbia synon normalizimin e rolit të saj hegjemonik

Shefi i Stafit të kabinetit dhe këshilltari i presidentes së Kosovës, Blerim Vela ka reaguar për një artikull të botuar nga BIRN në Beograd, në të cilin thuhet se Serbia ka hequr dorë nga nënshkrimi i marrëveshjes me Kosovën, për shkak se ajo lejon anëtarësimin e Kosovës në OKB, shkruan Klankosova.tv.

“Synimi i Serbisë nuk është të normalizojë marrëdhëniet me Kosovës. Ajo ka synim të normalizojë rolin e saj hegjemonik dhe llastues në Kosovë dhe rajon. Për këtë arsye, Vuçiq do të bëjë gjithçka që të minojë secilën përpjekje serioze për një marrëveshje me Kosovën. S’ka më butësi, është koha për pasojat!”, shkruan Vela në Twitter.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button