Kosova

LIVE| Kurti raporton para deputetëve për dialogun (VIDEO)

Kryeministri Albin Kurti, po raporton mbi takimin e tij të fundit në Bruksel, specifikisht për propozimin evropian, marrëveshje e cila verbalisht u tha se u miratua mes Kosovës dhe Serbisë.

Seanca raportuese për dialogun erdhi papritur, pas kërkesës urgjente të opozitës që Kurti të tregoi transparencë mbi marrëveshjen në Bruksel, transmeton klankosova.tv.


Kurti sot raporton në kuvend mbi Planin Evropian e dialogun, miratohet kërkesa e opozitës


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button