Sport

Neville beson se Arsenali nuk do ta fitojë Premier League – Abc News

schedule19:10 – 2 Mars, 2023

Gary Neville nuk beson se Arsenali do të bëhet kampion i Anglisë këtë sezon.

“Arsenali ka pasur vështirësi në përfundimet e sezoneve të kaluara dhe ky sezon është shembulli më i fundit i kësaj. Kjo është arsyeja pse Manchester City do të fitojë Premier League.

Sepse kur bëhet fjalë për 10 ndeshjet e fundit, Arsenali do të fillojë të ketë ankth, do të ketë presion. Nëse Arsenali arrin dhe fiton ligën, do të jetë një arritje e jashtëzakonshme, por ata nuk janë aq të njohur me këto situata sa Manchester City.

Ekipi i Arsenalit ka shumë emocione, është shumë herët për ta. Nuk është mirë të festosh kaq herët kur ke ende gjysmën e garës përpara.

Për mendimin tim, emocionet janë diçka negative në kontekstin e garës për titull, nuk është një aspekt pozitiv”, tha ish-mbrojtësi i Manchester United për The Overlap. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button