Sport

Real Madrid përcakton pasardhësin e numrit 7, Vinicius Jr pritet ta mbajë sezonin e ardhshëm – Abc News

schedule11:57 – 2 Mars, 2023

Real Madrid pritet të krijojë së shpejti një atmosferë edhe më legjendare rreth figurës së sulmuesit Vinicius Jr, duke e zgjedhur brazilianin si pasardhësin ideal të Cristiano Ronaldos edhe në nivel vizual dhe estetik.

Ideja e “Los Blancos”, sipas “Defensa Central”, është t’i dorëzojnë yllit brazilian fanellën me numrin 7, ashtu siç bëri Ronaldo, por edhe Raul para tij.

Vinicius gjithashtu pajtohet me veshjen e numrit 7-të për sezonin e ardhshëm, tani duhet vetëm të presin që Eden Hazard të heqë dorë nga ai numër./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button