Kosova

Shumë zhurmë në kuvend, Abdixhiku i kërkon urgjent Kurtit raportim për dialogun (VIDEO)

Mes tensionesh dhe zhurmash nga deputetët, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka kërkuar sot që kryeministri Albin Kurti të raportojë në Kuvendin e Kosovës, mbi procesin dialogues që pati së fundi.

Kjo sipas tij, specifikisht, për marrëveshjen e propozimit evropian, ku theks të veçantë, Abdixhiku i dha pikës 7, transmeton klankosova.tv.

”Propozoj mocion procedural që si pikë e parë e rendit të në seancën e sotme të kuvendit, të ndodhë raportimi i kryeministrit të Kosovës pas procesit dialogues konform rezolutave dhe konform kohës”.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button