BotaRajoni

Tragjedia hekurudhore në Larisa, protestë në shi para parlamentit grek – Abc News

schedule19:38 – 2 Mars, 2023

Një protestë është zhvilluar nga Sindikatat e Punës në Greqi, Shoqatat Studentore dhe organizata të tjera për tragjedinë hekurudhore ku humbën jetën më shumë se 50 persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë. Mediat greke raportojnë se ata kanë nisur një marshim proteste drejt Parlamentit nën shiun e rrëmbyeshëm.

“Viktimat janë një sakrificë për fitim – Nuk është gabim, është krim”, shkruhet në pankartën e Qendrës së Punës të Pireut, sindikatave dhe organizatave masive.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button