Sport

VIDEO/ Arsenal i “frikshëm” përballë Everton, “topçinjtë” nisin shkëputjen nga Manchester City – Abc News

schedule22:45 – 1 Mars, 2023

Arsenal nuk ka toleruar asnjë gabim mbrëmjen e sotme, teksa ka mundur në “Emirates Stadium”, “blutë” e Everton, me rezultatin e thellë 4 me 0, ndeshjen e prapambetur të javës së 7-të, të Kampionatit anglez të futbollit, Premier League.

Fitorja e “topçinjve” u vulos që në pjesën e parë, me Bukayo Saka dhe Gabriel Martinelli, të cilët shënuan 2 gola në minutat e fundit të fraksionit të parë të lojës, respektivisht në minutat 40’ dhe 45’.

Djemtë e Mikel Arteta arritën të gjenin dhe 2 herë të tjera rrugën e rrjetës në pjesën e dytë, me kapitenin Martin Odegaard dhe brazilianin Martinelli, që shënuan në minutat 71’ dhe 80’ për të hipotekuar fitoren e cila i siguron shkëputjen prej 5 pikësh me rivalët e vendit të 2-të, Manchester City. /i.m /abcnews.al 

SHIKONI GOLAT:
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button