Sport

Haaland vendos rekord të ri të Manchester City për gola në një sezon – Abc News

schedule23:14 – 14 Mars, 2023

Në ndeshjen e kthimit të 1/8 finaleve të Ligës së Kampionëve, Manchester City shkatërroi 7-0 Leipzig, ndërsa Erling Haaland ka shënuar pesë prej tyre, duke e kapur shifrën e golave në total për Manchester City këtë sezon në 39.

Kështu, ai vendosi një rekord të ri për Manchester City për numrin e golave ​​në një sezon. Rekordi i mëparshëm prej 38 golave ​​i përkiste Tommy Johnson dhe u vendos në sezonin 1928/1929. /G.D abcnews.al/

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button