Sport

VIDEO/ “Çmendet” Haaland, realizon 5 gola për City-n – Abc News

schedule22:15 – 14 Mars, 2023

Kjo është mbrëmje magjike për Haaland.

Pas hat-trick në pjesën e parë, sulmuesi norvegjez ka realizuar edhe  2 gola të tjerë ndaj Leipzig  në minutat 54′ dhe 57 duke realizuar plot 5 gola në këtë sfidë.

Kur kanë ngelur dhe 30 minuta lojë, Man City udhëheq 6-0.

SHIKO GOLIN /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button