Sport

10 futbollistët më të kërkuar në Google në vitin 2023 – Abc News

schedule18:29 – 15 Mars, 2023

shtatëmbëdhjetë milionë e katërqind mijë

Një studim i ri nga FootGoal.pro ka zbuluar futbollistët më të kërkuar në Google në vitin 2023.

Natyrisht, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi zënë vendin e parë.

Këtu janë dhjetë të parët:

1. Cristiano Ronaldo – 17,400,000 (shtatëmbëdhjetë milionë e katërqind mijë) (kërkim në muaj)

2. Lionel Messi – 13 200 000

3. Neymar – 9,260,000

4. Kylian Mbappe – 8 560 000

5. Robert Lewandowski – 3,290,000

6. Karim Benzema – 2 420 000

7. Paulo Dybala – 2,220,000

8. Gerard Pique – 1,910,000

9. Sadio Mane – 1.810.000

10. Luis Suarez – 1.740.000. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button