Sport

Kontrata e re e Gavit nuk është e vlefshme, ai rrezikon të largohet falas – Abc News

schedule12:36 – 15 Mars, 2023

Gjykata e Barcelonës e ka shpallur të pavlefshme kontratën e re të nënshkruar nga Gavi me Barcelonën.

Kjo është një fitore për Javier Tebas, presidenti i La Ligës, i cili kishte refuzuar të regjistrohej për shkak të problemeve të njohura financiare të klubit, dhe një goditje për katalanasit, e ndëshkuar me një defekt formal, pasi kërkesa është paraqitur me vonesë.

Kështu, mesfushori i talentuar mund ta gjejë veten në mënyrë të befasishme pa klub duke filluar nga 1 korriku dhe në Angli po ëndërrojnë, veçanërisht Liverpool.

Të kuqtë kanë qenë prej kohësh në gjurmët e Gavit, një mundësi me kosto të ulët dhe një alternativë e shkëlqyer për më shumë se sa Bellignham, pasi ky i fundit kushton shumë./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button