Shqiperia

Përkeqësimi i motit, anulohet lundrimi i trageteve drejt Barit – Abc News

schedule11:33 – 15 Mars, 2023

Është anuluar lundrimi i trageteve drejt Portit të Barit dhe anasjelltas. Shkak për këtë është bërë përkeqësimi i motit.

Ndërkohë, trageti i linjës Durrës-Ankona, do të vijojë normalisht lundrimit mbrëmjen e sotme.

Njoftimi:

Në bazë të parashikimit të Kapintenerisë së Portit të Durrësit mbi situatën hidrometeorologjike në Rajonin e Adriatikut, pritet përkeqësim i motit në orët në vijim dhe forca e detit do të shkojë deri në 7bft.

Referuar dhe komunikimeve me autoritet detare italiane dhe situatës më të përkeqësuar në krahun tjetër të Adriatikut, do të anulohet lundrimi i trageteve nga/drejt Portit të Barit, të cilët ishin parashikuar për lundrim nga/drejt Portit të Durrësit mbrëmjen e sotme.

Ndërkohë, trageti i linjës Durrës-Ankona, do të vijojë normalisht lundrimit mbrëmjen e sotme(nisja ora 19:00).
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button