Sport

Top 10 klubet më të ndjekur në Facebook në 2023 – Abc News

schedule18:52 – 15 Mars, 2023

Si faqja më e njohur e rrjeteve sociale në botë, Facebook është bërë një platformë e rëndësishme për klubet e futbollit që të ndërveprojnë me tifozët e tyre dhe të ndërtojnë markën e tyre.

Sot po prezantojmë top 10 klubet e futbollit më të ndjekur në Facebook për vitin 2023.

Pra, cili është klubi i futbollit më i ndjekur në Facebook? Përgjigja është Real Madrid. Los Blancos ka më shumë ndjekës në Facebook me mbi 116 milionë tifozë futbolli. Suksesi i klubit spanjoll në kompeticionet vendase dhe ndërkombëtare, i kombinuar me një formacion lojtarësh të mbushur me yje, u ka dhënë atyre ndjekës masiv global.

Ekipi i dytë më i ndjekur i futbollit në Facebook është Barcelona me më shumë se 110 milionë ndjekës. I treti është Manchester United me mbi 80 milion.

Le të hedhim një vështrim në listën e 10 skuadrave më të mira të futbollit:

Real Madrid – 116 M
Barcelona – 111 M
Manchester United – 80 M
Bayern Munich – 58 M
Chelsea – 53 M
PSG – 51,5 M
Juventus – 46 M
Manchester City – 45 M
Liverpool – 44,12 M
Arsenali – 40,34 M. /G.D abcnews.al/

Burimi: Foot Goal
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button