Sport

Benzema nuk “lëviz” nga Real Madrid, gati kontrata e re për “bomberin” francez – Abc News

schedule17:11 – 16 Mars, 2023

Goli i shënuar mbrëmjen e djeshme ndaj Liverpool, në ndeshjen e kthimit të fazës së 1/16-ve, të UEFA Champions League, nga “bomberi” francez, Karim Benzema ka sjellë gëzim të madh në bordin drejtues të “galaktikëve”.

Në bazë të asaj çka raporton gazeta prestigjioze franceze, “L’Equipe”, fituesi aktuali i “Topit të Artë” dhe Presidenti i madrilenëve, Florentino Perez ka arritur të gjejnë një marrëveshje për të rinovuar kontratën e Benzema edhe për 1 vit.

“Bomberi” 35-vjeçar aktualisht është pa kontratë dhe prej javësh ishte duke përcaktuar detajet e një marrëveshje të re me Real Madrid, marrëveshje e cila pritet të zgjasë deri në vitin 2024. /i.m /abcnews.al 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button