Kosova

Fillon protesta e punëtorëve të KEK-ut për rritjen e rrogave

Qindra punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës kanë filluar protestën në sheshin “Nënë Tereza” në Prishtinë.

Përmes kësaj proteste të paralajmëruar nga dje nga Sindikata e Re e KEK-ut, po kërkohet rritja e rrogave të tyre, shkruan Klankosova.tv.

Disa nga kërkesat e tyre janë të respektohet ligji i punës, të paguhen shujtat e ushqimeve, puna gjatë vikendit dhe rrezikshmëria në punë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button