Kosova

Krasniqi i shkon në takim Escobarit në rezidencën e ambasadorit amerikan

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Jeffrey Hovenier, do të organizojë një darkë me përfaqësuesit e opozitës në rezidencën e tij.

Klankosova.tv merr vesh se pjesë e këtij takimi do të jetë edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, derisa nuk dihet ende se a do të marrë pjesë edhe kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku.

Në takim do të jetë edhe Emisari Special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Gabriel Escobar, i cili pritet të vijë sot në Kosovë/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button