Sport

VIDEO/ Freiburg me 10 lojtarë, Vlahovic ndëshkon gjermanët nga pika e bardhë e penalltisë

Ka ndryshuar gjithçka në sfidën mes Freiburg dhe Juventus, me gjermanët që janë ndëshkuar me karton të kuq.

Pas një ndërhyrje të gabuar në zonë nga Manuel Gulde, arbitri akordon fillimisht një 11-metërsh e pas rishikimit të ndërhyrjes me sistemin VAR ka vendosur të ndëshkojë mbrojtësin Manuel Gulde, me kartonin e dytë të verdhë. Ndërkaq ka ndryshuar dhe rezultati me Dusan Vlahovic që përktheu mrekullisht në gol penalltinë. 0-1 për Juventus. /i.m /abcnews.al 

SHIKONI GOLIN:


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button